Nadmorska promenada

_

Nadmorska promenada to ustecki salon towarzyski i towarzyskie centrum kurortu, a także miejsce licznych festynów, koncertów i wydarzeń kulturalnych. Tutaj, po dniu na plaży prezentuje się świeżo zdobytą opaleniznę lub spotyka z przyjaciółmi w licznych kafejkach i letnich ogródkach.

Latarnia morska

_

Widać ją z odległości 18 mil morskich. Zbudowana w stylu neogotyckim, od ponad 100 lat wskazuje drogę marynarzom i rybakom szukającym drogi do portu. Latarnia udostępniona jest do zwiedzania dla turystów i warto wybrać się na nią, by podziwiać starówkę, czy rozciągające się w dole złote plaże i przepiękną promenadę.

Starówka

_

Ustka posiada klimatyczną, tzw. szachulcową zabudowę starej osady rybackiej z bogactwem terenów zielonych, po których można spacerować godzinami. Dla osób, dla których liczy się nie tylko plażowanie, w mieście czeka wiele historycznych atrakcji. Pobyt w Ustce (więcej info) to okazja do poznania i zwiedzenia licznych zabytków, z których każdy ma do opowiedzenia swoją własną, ciekawą historię. Można tutaj również miło spędzić czas w licznych barach, kawiarenkach, czy na tętniącej życiem promenadzie.

Ruchoma kładka przez kanał portowy

_

W odległości 2,3 km od hotelu.
Łączy zachodnią i wschodnią stronę miasta

AQUAPARK

_

W odległości zaledwie 800 m od Hotelu Ustka zlokalizowany jest AQUAPARK z niewielkim kompleksem basenowym i zjeżdżalnią. Do Aquaparku można dojechać bezpłatnie komunikacją miejską pod warunkiem uiszczenia tzw. opłaty klimatycznej (dwa przystanki).

Tężnie solankowe

_

Ustka ma własne zasoby solankowe, które wykorzystane zostały do budowy miejskich tężni. Poprzez system gęsto ułożonych gałązek przepływa solanka, która wytrąca się w powietrzu dając leczniczy aerozol. Ustecka solanka ma bodźcowe właściwości i dlatego warto posiedzieć w tężniach kilkanaście minut by uzupełniać w ten sposób niedobory jodu.

Trzy mola

_

Pierwsze i drugie molo stanowi wejście do portu morskiego. Trzecie molo znajduje się około 2 km na zachód i stanowi relikt z czasów II Wojny Światowej.

BUNKRY BLÜCHERA

_

To sieć poniemieckich fortyfikacji, z których część została odrestaurowana i udostępniona do zwiedzania. Znajdują się w niej multimedialne ekspozycje, audiowizualne eksponaty i historyczne pamiątki, które przybliżają nam burzliwą, wojenną historię Ustki.

Nadmorskie klify

_

Idąc plażą z Hotelu Ustka na wschód można podziwiać wysokie nadmorskie klify, które ciągną się kilka kilometrów wzdłuż brzegu. Widać w nich pasma różnych pokładów geologicznych, w tym złoża leczniczego torfu czyli borowin. W niektórych miejscach borowiny te ściekają naturalnym spadkiem terenu na plażę, tworząc brunatne cieki wodne i kałuże.

Siatkówka plażowa

_

Miasto zachęca amatorów siatkówki plażowej do wyboru Ustki jako miejsca swojego wypoczynku poprzez usytuowanie dwóch boisk do rozgrywek siatkówki plażowej. Boisko sezonowe znajduje się na głównej plaży miejskiej, w sąsiedztwie molo, a boisko całoroczne przy ul. Rybackiej, ok. 400 m od Hotelu ustka.