baza-zabiegowa2

BAZA ZABIEGOWA

_

W Hotelu Ustka dysponujemy bogatą bazą zabiegową, która mieści się na miejscu, w głównym budynku hotelowym. Posiadamy gabinet hydroterapii czyli medi-spa, gabinet kinezyterapii, saunę fińską i infrared, magnetoterapię, laseroterapię i krioterapię, szeroką ofertę masaży i elektrostymulacji (prądy), a także gabinet z bogatą ofertą zabiegów wellness (masaże relaksacyjne i aromatyczne rytuały upiększające). Wszystkim naszym kuracjuszom oferujemy profesjonalną opiekę zespołu medycznego, a wszystkie zabiegi specjalistyczne poprzedzone są konsultacją lekarską. (link do ofert zabiegów)

MEDI-SPA

_

Zabiegi balneologiczne i hydroterapia noszą często nazwę MEDI-SPA, gdyż opierają się na kuracjach leczniczych opartych na wodzie. W hotelu wykorzystujemy wanny z hydromasażem, wirówki, saunę fińską i infrared oraz inhalacje, a do kąpieli dodajemy borowinę i sól leczniczą. Zabiegi MEDI-SPA wskazane są w większości chorób reumatycznych czy zwyrodnieniowych, gdyż mają duży wpływ na poprawę sprawności ruchowej. Sauny wspomagają detoksykację organizmu, a inhalacje wzmacniają układ oddechowy.

medi-spa
sauna-finska1

SAUNA FIŃSKA

_

Sauna fińska, znana także jako sauna sucha, wyróżnia się najwyższą temperaturą ze wszystkich saun – od 60 do 110 stopni Celsjusza, przy równoczesnej niskiej wilgotności rzędu 5-15%. Sercem sauny jest piec, który ogrzewa kamienie, siedziska i oparcia. Wnętrze fińskiej sauny wykonane jest z drewna. Sauna fińska doskonale relaksuje, sprzyja oczyszczaniu organizmu oraz odchudzaniu, ponieważ przyspiesza metabolizm. Działa również na schorzenia górnych dróg oddechowych, nerwobóle, choroby metaboliczne, usuwa z organizmu toksyny oraz szkodliwe substancje, a także zmniejsza cellulit.

SAUNA INFRARED

_

Sauna infrared dzięki specjalnym promiennikom podczerwieni działa w znacznie niższej temperaturze, dzięki czemu chroni naczynka i nie podnosi ciśnienia. Promienie te wnikają w ciało i oddziałują na cały organizm. W saunie infrared wystarczy 30-60 stopni C, by odczuć jej zdrowotne właściwości. Dzięki temu mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Prawidłowe korzystanie z sauny pomoże cierpiącym na bóle kręgosłupa, chorobę zwyrodnieniową stawów, dyskopatię, zaburzenia krążenia obwodowego, stany pourazowe narządu ruchu czy cukrzycę. Sauna ta ma także działanie odchudzające oraz zmniejszające cellulit.

sauna-infrared

WELLNESS

_

W naszym gabinecie można skorzystać z szerokiej oferty masaży, zabiegów relaksacyjnych, wyszczuplających oraz upiększających, a także aromatycznych rytuałów z wykorzystaniem pachnących olejków, kamieni czy świec (link do zabiegów wellness).